Asayiş
Giriş Tarihi : 30-04-2024 15:17

Bozdoğan-33" Operasyonu: 11 İlde 58 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde 11 ilde düzenlenen "Bozdoğan-33" operasyonlarında, sosyal medya üzerinden terör propagandası yaparak 1 Mayıs'ı provoke etmeye çalışan 58 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bozdoğan-33

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından duyurduğu bilgilere göre, İstanbul, Diyarbakır, Adana, Antalya, Bilecik, Mardin, Batman, Muğla, Muş, Şanlıurfa ve Van illerini kapsayan geniş çaplı terörle mücadele operasyonu "Bozdoğan-33" başarıyla gerçekleştirildi. Operasyon, terör örgütü PKK/KCK ve diğer bağlantılı grupların faaliyetlerine yönelikti.

Toplam 58 şüpheli, terör örgütü propagandası yapmak, örgütsel faaliyetlerde bulunmak ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü provoke etme hazırlıkları içinde olmak suçlarından gözaltına alındı. Operasyonlarda 5 ruhsatsız tabanca, 3 av tüfeği, bir AK-47 tüfeği ve çok sayıda dijital materyal ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, güvenlik güçlerinin üstün çabaları sayesinde milletin huzuru ve birlik beraberliği için terörle mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini vurguladı. Ayrıca, Antalya ve İzmir'de yapılan operasyonlarda sol terör örgütlerinin propagandasını yapan 4 şüphelinin daha yakalandığını belirtti.
 

AdminAdmin