Asayiş
Giriş Tarihi : 26-05-2024 11:37

Birecik'te Narkotik Operasyonu

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde emniyet narkotik ekipleri tarafından yapılan operasyonda 7 kilo 360 gram esrar maddesi ele geçirildi ve iki şüpheli gözaltına alındı.

Birecik'te Narkotik Operasyonu

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde emniyet narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 7 kilo 360 gram esrar maddesi ele geçirildi. Operasyonda Y.A ve H.K isimli şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

 

Vali Şıldak'tan İhbar Çağrısı

 

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, uyuşturucu ticaretinin önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda daha iyi sonuçlar almak için vatandaşlara çağrıda bulundu. Vali Şıldak, "Gördüğünüz ve bildiğiniz durumları 112'ye bildirin veya UYUMA programını kullanarak ihbar edin" dedi.

 

Operasyonun Detayları

 

Operasyon, Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uzun süredir takip ettiği bir grubun üzerine gerçekleştirildi. Şüphelilerin, esrar maddesini şehirler arası taşıyarak ticaretini yaptıkları tespit edildi.

 

Yakalanan Şüpheliler

 

Operasyon sırasında yakalanan Y.A ve H.K isimli şahısların, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan sabıkalarının olduğu ve daha önce de benzer suçlardan gözaltına alındıkları öğrenildi. Şüpheliler, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilecek.

 

Ele Geçirilen Malzemeler

 

Operasyon kapsamında ele geçirilen 7 kilo 360 gram esrar maddesi, emniyet ekipleri tarafından incelemeye alındı. Uyuşturucunun piyasa değerinin yüksek olduğu ve büyük bir ticaret ağının parçası olduğu belirtildi.
 

AdminAdmin