Asayiş
Giriş Tarihi : 18-06-2024 10:39

Bayram Tatilinde 6 Kişi Daha Hayatını Kaybetti

Kurban Bayramı’nın üçüncü günü meydana gelen 824 trafik kazasında 6 kişi hayatını kaybetti, 1327 kişi yaralandı. Bayram tatilinin ilk 3 gününde yaşamını yitirenlerin sayısı 22’ye yükseldi, toplam 4043 kişi yaralandı.

Bayram Tatilinde 6 Kişi Daha Hayatını Kaybetti

Kurban Bayramı tatilinin üçüncü günü, Türkiye genelinde meydana gelen trafik kazalarının bilançosu ağır oldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 824 trafik kazasında 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 1327 kişinin yaralandığını bildirdi. Bayram tatilinin ilk üç gününde toplam 22 kişi hayatını kaybederken, 4043 kişi yaralandı.

 

Bayram Tatilinde Kazaların Artışı

 

Bayram tatilinin ilk üç gününde meydana gelen kazalarda toplamda 22 kişinin hayatını kaybetmesi, trafik güvenliği konusunda alınması gereken önlemleri bir kez daha gündeme getirdi. Yerlikaya, bayram tatili boyunca hız denetimlerinin ve radar kontrollerinin 24 saat esasına göre sürdüğünü belirtti.

 

Hız ve Emniyet Kemeri Uyarıları

 

Bakan Yerlikaya, yaptığı açıklamada hız ve emniyet kemeri konularında vatandaşları uyardı.

 

"Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil," dedi.

 

Denetimlerin Sürekliliği

 

Yerlikaya, bayram tatili boyunca hız denetimlerinin radar ile geceleri de sürdüğünü ve kontrollerin 24 saat esasına göre devam ettiğini ifade etti. Denetimlerin tek amacının bayram tatiline giden vatandaşların sağ salim ailelerine kavuşmasını sağlamak olduğunu belirtti.
 

AdminAdmin