Asayiş
Giriş Tarihi : 21-06-2024 12:08

Bayram Tatilinde 49 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk altı gününde yaşanan trafik kazalarında 49 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 bin 683 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Bayram Tatilinde 49 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinde trafik denetimlerinin hassasiyetle sürdürüldüğünü belirterek, tatilin ilk altı gününde yaşanan trafik kazalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, emniyet ve jandarma trafik ekiplerinin, vatandaşların güvenliği için denetimlerini aralıksız olarak devam ettirdiğini vurguladı.

20 Haziran Perşembe günü, bayram tatilinin ikinci gününde, 24 saatlik süre içinde Türkiye genelinde 668 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 13 kişi hayatını kaybederken, 1.133 kişi yaralandı. Aynı gün içerisinde trafik ekipleri tarafından 414.776 araç denetlendi. Denetimler sonucunda 22 bin 592 araca hız ve radar işlemi, 39 bin 56 araca ise diğer trafik ihlalleri nedeniyle işlem yapıldı.

Bayram tatilinin ilk altı gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe) toplamda 49 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti. Bu süreçte yaralanan kişi sayısı ise 7 bin 683 olarak kaydedildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, trafik kazalarının önlenmesi için denetimlerin ve kontrollerin kesintisiz devam edeceğini belirtti.

Yerlikaya, trafik kazalarının önlenmesi için vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları çağrısında bulunarak, "Bayram tatilinde yaşanan üzücü olayların tekrar etmemesi için tüm sürücülerimizin trafik kurallarına uymalarını ve daha dikkatli olmalarını rica ediyoruz," dedi.
 

AdminAdmin