Yurt
Giriş Tarihi : 01-05-2024 13:37

Başkan Kuş'tan 1 Mayıs Mesajı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Eyyübiye Belediyesi çalışanları başta olmak üzere, helal kazanç için alın teri döken tüm çalışanları tebrik etti.

Başkan Kuş'tan 1 Mayıs Mesajı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, işçilerin alın terinin kutsal sayıldığı bir medeniyetin varisleri olarak yaşattıkları değerlerin önemine vurgu yaptı.

Başkan Kuş, mesajında şunları dile getirdi: "Beden gücü, el emeği, alın teri ve göz nurunun kutsal sayıldığı bir medeniyetin varisleri olarak yaşattığımız değerlerimiz, işçiliğin karşılığını tam hatta fazlasıyla vermeyi bizlere öğütlemektedir. İşçinin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını ödemeyi emreden dinimiz ve kul hakkını önemseyen geleneğimizle perçinlenen bu adalet anlayışı, şüphesiz milletimizi ayakta tutan en önemli gücümüzdür."

Eyyübiye Belediyesi olarak, şehirlerinde en fazla sayıda işçi çalıştıran kuruluşlar arasında yer aldıklarını belirten Kuş, "Belediye hizmetlerinin ifasında en önemli argümanın beden gücü olması, bizlere de kul hakkı gibi ağır bir sorumluluk getirmektedir. Bu sorumluluk bilinciyle hareketle her zaman işçimizin yanında olmaya, onların haklarını tam olarak almasını temin etmeye, imkânlarımız ölçüsünde desteklemeye azami gayret gösterdik, göstermeye devam ediyoruz" dedi.

Kuş, mesajının devamında şunları kaydetti: "Her birini birer kardeş gözüyle gördüğümüz çalışanlarımız arasında birlik ve beraberliğin sağlanması, dayanışmanın güçlenmesi ve huzurlu bir iş ortamı için tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam ediyoruz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin, kaos ve kargaşa günü olmaktan arındırılarak, resmi bayram statüsüne alınan 1 Mayıs'ın, işçilerin taleplerini dile getirebildiği bir sevinç günü olduğunu belirten Kuş, "Bu vesile ile başta Eyyübiye Belediyesi çalışanları olmak üzere, helal kazanç için alın teri döken tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyor, birlik ve beraberlik içinde geçecek nice 1 Mayıs'lar diliyorum."

AdminAdmin