Genel
Giriş Tarihi : 22-06-2024 10:44

Başkan Çiftçi: Şanlıurfa Her Zaman Göğsümüzü Kabarttı

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın ‘Şanlı’ unvanının verilişinin 40. yıldönümünde bir kutlama mesajı yayınlayarak, şehrin tarih boyunca gösterdiği kahramanlık ve medeniyetin simgesi olduğunu belirtti.

Başkan Çiftçi: Şanlıurfa Her Zaman Göğsümüzü Kabarttı

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın ‘Şanlı’ unvanını alışının 40. yıldönümünde anlamlı bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında, Urfa’nın tarih boyunca kadim medeniyetlere ev sahipliği yaptığını ve kurtuluş savaşında yazdığı destansı mücadelenin TBMM tarafından ‘Şanlı’ unvanıyla taçlandırıldığını ifade etti.

Başkan Nihat Çiftçi, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Şanlıurfa, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle, geçmişten bugüne medeniyetlerin beşiği olmuş bir şehir olarak, her zaman göğsümüzü kabartmıştır. 40 yıl önce, bu kadim şehrimize ‘Şanlı’ unvanının verilmesi, hem şehrimizin fedakâr insanlarının mücadelesinin bir nişanesi, hem de tarihimizdeki onurlu duruşumuzun bir simgesidir.

Şanlıurfa'nın her köşesinde hissedilen bu gurur, bizleri birlik ve beraberlik içinde daha güzel yarınlara taşıyacaktır. Şanlıurfa, tarih boyunca olduğu gibi bugün de birliğin, kardeşliğin ve barışın sembolü olmaya devam edecektir.

Bu anlamlı gün vesilesiyle tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyor, vatan toprağı için canını ortaya koymuş kahraman Şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Onların bizlere bıraktığı bu değerli mirası, gelecek nesillere aktarmak ve şehrimizi daha da ileri taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

AdminAdmin