Genel
Giriş Tarihi : 03-07-2024 10:48   Güncelleme : 03-07-2024 11:06

Başkan Canpolat Bölgeye Kazandırmıştı! 160 Bin Vatandaş Hizmet Aldı

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın direktifleriyle Sağlık Bakanlığına devredilen ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürülen bina, yaklaşık 1 yıldır hizmet veriyor.

Başkan Canpolat Bölgeye Kazandırmıştı! 160 Bin Vatandaş Hizmet Aldı

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın girişimleri sonucu, Sağlık Bakanlığına devredilen Devteyşti bölgesindeki bina, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürüldü. Şanlıurfa Valiliği, Haliliye Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan bina, yaklaşık 1 yıl önce hizmete açıldı.

Hizmet Kapsamı ve Kapasitesi

 

Haliliye Semt Polikliniği olarak da bilinen hastane, 50 ünit ve 5 yatak kapasiteli diş poliklinikleri, 2 adet dahiliye servisi, 2 adet 7/24 çocuk acil polikliniği ve çocuk acil servisi ile bölge halkına hizmet veriyor. İç tefrişatı Haliliye Belediyesi tarafından tamamlanan hastane, toplamda 160 bin kişiye hizmet sunarak bölgenin sağlık ihtiyaçlarına önemli bir çözüm oldu.

Vatandaşlardan Teşekkür

 

Hastane, açılışından bu yana 160 bin hastaya ağız ve diş sağlığı hizmeti sundu. Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Mustafa Ferhat Demir, hastanenin 2023 Ağustos ayından bu yana hizmet verdiğini ve bu süre zarfında 160 bin hastaya ulaştıklarını belirtti. Demir, hastanede 50 ünite, 44 diş hekimi, 1 ameliyathane ve 5 servis polikliniği bulunduğunu, ayrıca 18 diş protez teknisyeni ile hizmet verdiklerini ifade etti.

Tam Teşekküllü Hizmet ve Bölgesel Önem

 

Son 1 ayda 25 bin hastaya hizmet veren hastane, tam teşekküllü yapısı ile vatandaşlardan tam not aldı. Hastaneden hizmet alan vatandaşlar, Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkür ederek, hastanenin bölgenin sağlık sorunlarına merhem olduğunu dile getirdi. Şanlıurfa, Devteyşti Polikliniği ile Türkiye’de iki ve üzeri Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olan dördüncü il oldu.


 

AdminAdmin