Ekonomi
Giriş Tarihi : 22-06-2024 20:18

Akaryakıtta Zam Alarmı

Geçtiğimiz günlerde ertelenen benzin ve motorin zammı, önümüzdeki Salı gününden itibaren yürürlüğe girecek.

Akaryakıtta Zam Alarmı

Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve döviz kurlarındaki değişimler nedeniyle yapılan bu zamlar, benzin ve motorin fiyatlarının artmasına sebep olacak. Akaryakıta geçtiğimiz günlerde petrol ve dolar kurundaki yükseliş nedeniyle çifte zam yapılacağı ve rakamın 1,30 TL olacağı söylenmişti. Fakat yapılacak zam son anda 1,64 TL’ye yükselmiş ve hem benzin hem de motorin (mazot) fiyatlarında artış ertelenmişti.

Sürücüler bu habere sevinemeden yeni zam haberi geldi. Salı günü benzine 2 lira, motorine ise 1 lira 68 kuruş zam bekleniyor.

Yapılacak zamlar sonrasında, ortalama benzin fiyatları Şanlıurfa’da 43,96 TL'ye yükselecek. Motorin litre fiyatları ise Şanlıurfa’da 44 TL olacak.

Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve döviz kurlarındaki değişimler, akaryakıt fiyatlarının artmasına sebep olan başlıca faktörler arasında yer alıyor. Bu ekonomik göstergeler, akaryakıt zamlarının kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

Sürücüler, akaryakıt fiyatlarındaki artışın günlük yaşamlarını olumsuz etkilediğini belirterek, zamların bütçelerini zorladığını ifade ediyorlar. Özellikle ticari araç sahipleri ve uzun mesafe yolculuk yapan sürücüler, artan maliyetlerden dolayı zor durumda kalıyorlar.
 

AdminAdmin