Genel
Giriş Tarihi : 15-05-2024 10:57

Akaryakıt İstasyonları Tek Fiyat Uygulamasını Başlattı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) aldığı karar ile bugünden itibaren akaryakıt istasyonlarında farklılaştırılmış akaryakıt ürünlerinin aynı fiyata satılması zorunlu hale geldi. Şanlıurfa'da da uygulama başladı.

Akaryakıt İstasyonları Tek Fiyat Uygulamasını Başlattı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) aldığı karar ile bugünden itibaren akaryakıt istasyonlarında farklılaştırılmış akaryakıt ürünlerinin aynı fiyata satılması zorunlu hale geldi. Bu kapsamda, Şanlıurfa'da da 13 bin bayide fiyatlar güncellendi.

Geçmişte, akaryakıt istasyonları farklı isimlendirmeler kullanarak aynı tür akaryakıt için farklı fiyatlar uygulayabiliyordu. Bu durum, tüketicilerin kafasını karıştırıyor ve fiyat karşılaştırmalarını zorlaştırıyordu. Ancak, yeni uygulama ile birlikte "95 oktan benzin ve dizel, ultra force, power, fuelsave, VMax, VPro" gibi ifadelerle farklı fiyatlarla ürün satışı yapılmayacak.

Tek fiyat uygulaması ile tüketiciler hangi istasyona giderlerse gitsinler aynı tür akaryakıt için aynı fiyatı ödeyecekler. Bu sayede, fiyat karşılaştırmaları daha kolay olacak ve tüketiciler bilinçli bir şekilde seçim yapabilecekler.
 

AdminAdmin