Genel
Giriş Tarihi : 25-06-2024 10:35

AK Parti’de 7 İlde İl Başkanları Değişti

31 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti'de beklenen değişim süreci başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Merkez Yürütme Kurulu (MYK), 7 ilde il başkanlarının değişmesi kararını aldı.

AK Parti’de 7 İlde İl Başkanları Değişti


AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından büyük bir değişim sürecine girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğindeki AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), değişim ana gündemiyle bir araya geldi ve 7 ilde il başkanlarının değişmesi kararını aldı.

Bu değişim kararının ardından, hangi illerde hangi isimlerin atandığı da netlik kazandı. 31 Mart seçimlerinde AK Parti'nin ilk kez ikinci parti olarak çıktığı Zonguldak, Kastamonu, Adıyaman ve Afyonkarahisar illerinde il başkanları değişim yaşandı.

Yapılan atamalar şu şekilde gerçekleşti.

 

Zonguldak: Mustafa Çağlayan


Kastamonu: Ahmet Sevgilioğlu


Adıyaman: Faruk Bülent Kablan


Afyonkarahisar: Av. Turgay Şahin


Diğer Atamalar


Diğer illerde ise şu atamalar yapıldı:

Osmaniye: Mehmet Sadi Binboğa


Gaziantep: Murat Çetin


Erzincan: (Yeni atanan il başkanı belirtilmemiş)

 

Değişimlerin Nedeni ve Hedefleri


Bu değişimlerin ardında, AK Parti'nin seçim sonuçlarından çıkan mesajlara cevap verdiği ve yenilenme taleplerini dikkate aldığı belirtiliyor. Özellikle 7 ildeki değişimin dört ilinin AK Parti'den CHP'ye geçtiği göz önünde bulundurulduğunda, seçim sonuçlarının etkisinin büyük olduğu söylenebilir.

 

Yenilenme Süreci Devam Ediyor


AK Parti'nin yeni il başkanlarıyla birlikte, parti içindeki değişim süreci devam ediyor. Partinin bu atamalarla, hem yerel seçim sonuçlarına bir yanıt verdiği hem de parti içi yenilenmeyi hedeflediği ifade ediliyor.

AdminAdmin