Genel
Giriş Tarihi : 22-05-2024 12:35

3 Bin TL Bayram Harçlığı Kimlere Ödenecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ve 3 bin TL bayram harçlığı desteği sağlayacak. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

3 Bin TL Bayram Harçlığı Kimlere Ödenecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı yaklaşırken ihtiyaç sahibi ailelere müjdeli haber verdi. Bakanlık, bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ve bayram harçlığı desteği sağlayacak. Gıda yardımından yararlanmak isteyen kişilerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabileceği belirtildi.

 

BAYRAM HARÇLIĞI

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ilgili kriterleri sağlayan tüm ihtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı için harçlık ödemesi yapacak.

 

BAYRAM HARÇLIĞI NEDİR VE NE KADAR?

 

Bakanlık, bayram harçlığı dağıtmaya başladı: e-Devlet'ten başvurana 3 bin TL ödenecek! Aile Destek Programı kapsamında düzenlenen birçok destek modeli aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yardım eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı için de harekete geçti. Hane halkının aylık toplam gelirinin asgari ücretin üçte birinden düşük olması durumunda ihtiyaç sahiplerine 3 bin TL tutarında bayram harçlığı verilecek.

 

BAYRAM HARÇLIĞI 2024 BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından finanse edilecek olan 3 bin TL'lik bayram harçlığı ödemesi için başvurular e-Devlet sistemi üzerinden yapılabilecek. Başvuruların onaylanması durumunda, ödemeler PTT'den alınabilecek. Bakanlık, yakın zamanda 2024 Kurban Bayramı harçlık ödemesi ile ilgili resmi bir açıklamada bulunacak.

Bayram harçlıkları, Kurban Bayramı’ndan hemen önce hesaplara aktarılacak. Bu destek modelleri sayesinde, ihtiyaç sahibi aileler Kurban Bayramı'nı daha huzurlu ve mutlu geçirebilecekler.

Daha fazla bilgi ve başvuru detayları için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesi ve e-Devlet platformu üzerinden bilgi alınabilir.
 

AdminAdmin