Asayiş
Giriş Tarihi : 09-07-2024 09:42

19 İlde "DÜĞÜM-1" Operasyonu: 88 Şüpheli Yakalandı

Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli 19 ilde düzenlenen "DÜĞÜM-1" operasyonunda, 1.748 kişiyi dolandıran 88 şüpheli yakalandı.

19 İlde

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde; Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli 19 ilde düzenlenen “DÜĞÜM-1” operasyonlarında, nitelikli dolandırıcılık suçuna karışan 88 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucunda 1.748 vatandaş dolandırıldı ve önemli miktarda malzeme ele geçirildi.

 

MERSİN

 

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Mersin merkezli Hatay, Denizli, Adana, Siirt, Kayseri, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Batman’da düzenlenen operasyonlarda, sazan sarmalı yöntemiyle araç satışı yapan ve sosyal medya platformları üzerinden sahte ürün ilanı vererek haksız kazanç sağladığı tespit edilen 57 şüpheli yakalandı. 32’si tutuklandı, 25’i hakkında adli kontrol kararı verildi. İlk belirlemelere göre suçtan elde edilen yaklaşık 100 milyon TL değerinde 37 adet lüks araç, 17 adet tapu kaydı, 7 adet şirket ortaklık payı ve 142 adet banka ve kripto hesabına el konuldu.

 

KAHRAMANMARAŞ


Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; organize suç örgütü kurarak nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik suçunu işleyen şüphelilere yönelik Gaziantep’te düzenlenen operasyonda, araçlarını satmak isteyen vatandaşlara sahte dekont vererek araç devir işlemini gerçekleştirip, söz konusu araçları daha düşük fiyatlara üçüncü şahıslara satarak haksız kazanç sağladığı tespit edilen 9 şüpheli yakalandı.

 

ERZURUM


Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Erzurum merkezli Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, İzmir ve Mersin’de düzenlenen operasyonlarda, sazan sarmalı yöntemiyle araç satışı yapan ve kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak haksız kazanç sağladığı tespit edilen 9 şüpheli yakalandı.

 

SAMSUN


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Samsun merkezli İstanbul’da düzenlenen operasyonlarda, sahte internet siteleri üzerinden bungalov, prefabrik ve konteyner ev ile motosiklet ilanları vererek, haksız kazanç sağladığı tespit edilen 8 şüpheli yakalandı.

 

NEVŞEHİR


Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Muğla’da düzenlenen operasyonda, emlak şirketi yetkilileri tarafından satışını yaptıkları konutları hak sahiplerine teslim etmeyip, birden fazla kişiye satarak haksız kazanç sağladığı tespit edilen 2 şüpheli yakalandı.

 

BALIKESİR


Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Balıkesir merkezli Manisa ve İzmir’de düzenlenen operasyonlarda, kendilerini mağdurların yakını olduğuna inandırarak, yurt dışından gelirken kaza yaptıkları bahanesiyle haksız kazanç sağladığı tespit edilen 3 şüpheli yakalandı.

 

Operasyonlar sonucu, 10 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek, çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart ve taşınabilir bellek ile çok miktarda döviz ve Türk Lirası ele geçirildi.
 

AdminAdmin