Asayiş
Giriş Tarihi : 05-05-2024 12:31

16 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla ve Adana'da gerçekleştirilen "Kalkan-21" operasyonunda 16 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını duyurdu.

16 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla ve Adana'da göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik "Kalkan-21" operasyonu yapıldığını duyurdu. Operasyon sonucunda 16 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını belirtti. Organizatörlerden 12'sinin tutuklandığını, 4'ünün ise adli kontrol kararı verildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya'nın paylaşımına göre, operasyonlar Göç İdaresi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildi. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu 5 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Bu kişilerden 3'ü tutuklanırken, 2'si hakkında adli kontrol kararı verildi.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda ise 7'si yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 11 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Bu kişilerden 9'u tutuklandı, 2'si hakkında adli kontrol kararı verildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonların devam edeceğini ve göçmen kaçakçılığıyla mücadelede kararlılıkla çalışmaların sürdürüleceğini vurguladı.

AdminAdmin